Zabawy z językiem angielskim

O PRZEDSZKOLU » zajęcia dodatkowe » Zabawy z językiem angielskim

Zaletą nauki języka angielskiego w przedszkolu jest to, że dzieci poznają język spontanicznie, śmiało oraz zaczynają komunikować się nim bez barier.

Piosenki, rymowanki, wierszyki, słuchanie bajek, prace plastyczne oraz ruch służą lepszemu i zarazem trwalszemu zapamiętaniu słownictwa w przystępny i wesoły sposób, ponieważ:

• Ucząc się przez zabawę kształtujemy aktywność poznawczą,
  • Oswajanie się z językiem obcym w naturalnych, codziennych sytuacjach przyspiesza jego naukę,
  • Pozwala dzieciom na osłuchanie się z językiem w jego naturalnym brzmieniu, podczas codziennych zabaw i daje im możliwość próby interakcji, nawet za pomocą najprostszych zwrotów,
  • Dzieci w naturalny sposób opanowują nową wiedzę i chcą odkrywać coraz więcej,
  • Rozwijamy umiejętności, które pomogą lepiej komunikować się w przedszkolu i przygotują dzieci na wyzwania czekające je w szkole podstawowej.

W naszym przedszkolu język angielski prowadzony jest w formie zabaw, piosenek i zadań stworzonych specjalnie dla najmłodszych.  Nauka przez zabawę przynosi wspaniałe efekty i liczymy, że zaprocentuje w przyszłości.