Bajkoterapia

O PRZEDSZKOLU » zajęcia dodatkowe » Bajkoterapia

Bajka pomaga zrozumieć dziecku świat adekwatnie do jego możliwości intelektualnych, pomaga także w budowaniu obrazu samego siebie. Identyfikując się z bohaterem dziecko odkrywa własną tożsamość i pobudza wyobraźnię. Dzięki temu u dziecka pojawia się pozytywne myślenie, jak również dzieci zaczynają rozumieć swoje uczucia. Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, historię, jak również uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania. Bajkoterapia wyzwala różnego rodzaju emocje, pozwala odreagować napięcia oraz zaspokajać podstawowe potrzeby. Pozwala spojrzeć na problem z innej strony.

Zajęcia w naszym przedszkolu prowadzi psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zamościu, odbywają się raz w miesiącu i są bezpłatne.