Profesor Miś Iguś na tropie niezwykłych odkryć

O PRZEDSZKOLU » zajęcia dodatkowe » Profesor Miś Iguś na tropie niezwykłych odkryć

Profesor Miś Iguś na tropie niezwykłych odkryć i eksperymentów to cykl zajęć obejmujący zagadnienia z zakresu geografii, biologii i historii. Dla naszych Przedszkolaków to wspaniała okazja do poznania ciekawostek, doświadczeń, różnych miejsc - tych blisko i tch troszkę dalej, a także tajników przyrody. Co nasz profesor Miś Iguś przygotuje dla nas? - czekamy z niecierpliwością. Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi odkrywcami i badaczami. Uczą się przez działanie. Działania badawcze są kreatywne, dzięki czemu dzieci poszerzają swoją wiedzę, uruchomiają wyobraźnię, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, wytrwałość, mogą pokonywać przeszkody i próbować różnych możliwości. Wykonywane eksperymenty zachęcają do myślenia, porównywania, opowiadania. Z wykonywanych doświadczeń dzieci czerpią wiele radości, jest to wspaniała zabawa dla nich.